• Kanlıpınar Mah. Dönüşümcüler San. Sit. 12018 Sk. No: 18 Odunpazarı / ESKİŞEHİR
  • 0222 237 07 00
  • info@aktascelik.com.tr

Otomatik Panjur

Panjur ve Kepenk Sistemleri:

Endüstriyel Kepenk:
Alüminyum ve galvanizli çelik profillerden uygulama yapılmaktadır. Kötü amaçlı kişilerin saldırılarından korunmak, hırsızlığı önlemek, olumsuz hava koşullarından etkilenmemek için kepenk ve kapılarımızın dayanıklı sağlam olması gerekir. Elbette sağlamlığın yanında estetik görünüm ve işlevsellik de göz ardı edilmemelidir. Bu düşünceden hareketle, delikli profiller kullanarak geceleri ışıklandırılmış vitrinlerin belli oranlarda gözükebilmesini sağlamak da mümkündür.
Büyük-küçük, yüksek-geniş farketmeden her alana uygulamak kolaydır.

Kepenk :
Otomatik kepenk sistemleri, galvaniz çelik sistemler ve alüminyum sistemler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.
Galvaniz çelik sistemler güvenliğin ön planda olduğu tüm mekanlarda tercih edilirken alüminyum sistemler estetik görüntünün ön planda olduğu mekanlarda tercih edilmektedir.

Kullanım Alanları :
Endüstriyel tesislerde (depo kapısı, ara bölme vb.). Mağaza kepenklerinde, garaj kapılarında (otopark ve özel kapalı garaj). Villa ve özel daire pencerelerinde; uzaktan kumandalı, butonlu, şifre panelli değişik access kontrol seçenekleri ile hizmetinize sunulmaktadır.

Teknik Özellikler:
Poliüretan dolgulu alüminyum kaplı paletler ile tam alüminyumdan çekilmiş ekstra sağlam profilli sistemler her türlü amaca uygun kullanım sunmaktadır.
Palet genişliği 41, 55, 75, 77 ve 100 mm.'dir. Yüksek mukavemetli, istenen ral kodunda renkte elektro statik toz boyalıdır.
Taşıyıcı dikmeli profiller fitilli olup, toz ve hava geçişini asgariye indirir.
Palet uçları özel plastik kaplıdır.
Sistemlerde kullanılan motor ekipmanları Alman Elero marka olup, panellerin ağırlığına ve yüksekliğine bağlı olarak model seçimi yapılır.
Ardışık ve sık kullanımlarda veya muhtemel sıkışmalarda oluşabilecek ısınmalara karşı, motor içinde bu ısınmayı algılayıp motoru korumaya alan, bir termal koruma sistemi mevcuttur.
Buton ve uzaktan kumanda sistemi ile kontrol edilebilirler.
Mekanizma elektrik kesintilerinde manuel olarak kullanılabilir.
Geçiş esnasındaki sıkışmalara karşı 2 adet infrared algılıyıcıdan oluşan emniyet sistemine sahiptir.

Tüm Kepenk ihtiyaçlarınızda Aktaş Çelik daima doğru çözüm adresidir.

Görseller